Від серця до серця

Іскра Любові

«Коли береш – наповнюєш руку, коли віддаєш – наповнюєш душу», – ці слова могли б стати гаслом людей, яких сьогодні чимало серед нас. Вони зовсім юні, зрілі і старші віком. Вони усі такі різні. Але чому я знаю усіх їх як волонтерів? Що об’єднує цих людей? Вільна воля, добре серце та власне бажання допомогти ближньому. Ці внутрішні якості не під силу намалювати жодному митцю. Їх дає Бог, аби потім ними знову поділилися… Це не пафос, а реальність, з якою стикаємося у повсякденні, бо тих, хто потребує уваги, допомоги та й шматка хліба, нині чимало. І тоді на клич про допомогу відгукуються небайдужі.

Витоки волонтерства у нашій архиєпархії мали піднесений характер, адже молодіжна організація «Іскра Любові» виникла у 2001 році в рамках приготування візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ. До християнської молоді кинули клич об’єднуватися у групи для волонтерської допомоги під час візиту Понтифіка. Тоді ще зовсім молода наша країна не стикалася з такими велелюдними заходами. Напередодні цього історичного візиту при катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці відбулися перші зустрічі. Група ентузіастів у короткому часі зросла до 100 осіб віком від 17 до 40 років. Щопонеділка молодь збиралася на зустрічі, які розпочинали і завершували молитвою та потиском руки по колу (лівою рукою, від серця – праву руку сусіда, потребуючого – звідси народилася назва «Іскра Любові»). Опікувалася волонтерами тодішня секретарка­референтка Молодіжної комісії Любов Бойко (Тарасенко). Хто був учасником тих подій, пам’ятає, якою вагомою була допомога волонтерів. Згодом, натхненна візитом і піднесеними емоціями, молодь продовжила збиратися, проводились тематичні духовні зустрічі. А у вільний час почали волонтерити, здійснювати харитативну діяльність там, де цього потребувала церковна спільнота.

Особливим для спільноти став червень 2002 р. Тоді 25 молодих людей на свято Зіслання Святого Духа у катедральному соборі отримали благословення від духовного наставника о. Ореста Павліського.

Метою спільноти «Іскра Любові» є виховання справжнього волонтера, який повинен безкорисливо допомагати людям. Багато добрих справ молоді особи роблять з милосердям та великою любов’ю до ближніх. Вони свідомі своєї місії, бо саме їх Господь покликав до волонтерського руху, аби показати приклад служіння Богові та ближнім, цим самим змінювати світ на краще.

«ЗМІНЮЙМО СВІТ РАЗОМ» – гасло спільноти волонтерів «Іскра Любові».

Спільнота проводить щороку понад 100 акцій, також долучається до акцій і проєктів, які проводять інші громадські об’єднання. Волонтери опікуються людьми похилого віку з будинків­інтернатів, дітьми з дитбудинків, допомагають дорослим і дітям з особливими потребами, військовим та добровольцям, дітям поранених та загиблих військових, відвідують потребуючі сім’ї. Також організовують прощі, екскурсії, табори, чування, майстер­класи, щорічні акції «Новорічне сяйво», «Різдвяна казка», «Різдвяна коляда», «Великодній кошик», «Подаруй дитині радість», «Ділення хлібом», «Поділись з ближніми», «Чисте довкілля», «Україна єдина», «Шкільний портфелик», «Дари осені», «Провідай хворого», «Опіка», «Особливий день – день догляду за людьми похилого віку», «Пік­нік», «Театральний вечір», «Спас у нас», «Чистий простір», «Я чекаю Миколая». Волонтери долучаються до великих акцій «Різдво у серці», «День хворого», «Серце до серця», «Вервиця солідарності молоді», Хресна дорога вулицями м. Тернополя, Свято християнської молоді, «Миколай про Тебе не забуде».

Той, хто хоча б раз чув слово «волонтерство», знає, що йдеться про добровільну, безкорисливу, неоплачувану працю для суспільного блага. Можливо, у когось виникає запитання: «Навіщо витрачати час і сили на роботу, за яку нічого не отримаєш?». Найголовніше – прагнення допомогти тим, хто цього дійсно потребує! Але передусім добровільна безоплатна праця переконує нас у тому, що при бажанні можна змінити світ на краще.

Сподіваємося, що «Іскра Любові», котра запалює серця волонтерів милосердям, добром та любов’ю, отримає відгомін у серцях тих, хто отримав руку допомоги. Єднаймося в любові до Господа, бо Він – наш Батько і дуже любить усіх своїх дітей! Відкриймо свої серця для нього!

Духівник спільноти волонтерів «Іскра Любові» – о. Орест Павліський.

Керівник спільноти волонтерів «Іскра Любові» – Валентина Конотопська.

Контактний тел.: (097)129­07­67