Дивитися  на світ очима любові

[temphc-start on=”2022-01-31″ at=”17:54″ countdown=”true” color=”orange” message=”Матеріал на даний момент недоступний.”]

Любити  і відчувати любов інших, ділитися багатством свого серця, відкритістю, простотою, не почувати себе покинутими люди з неповносправністю мають можливість у спільнотах «Віра і Світло».

«Віра і Світло» – це міжнародний християнський рух спільнот для осіб із розумовою неповносправністю, їх родин та приятелів. Члени спільнот регулярно зустрічаються, щоби ділитися труднощами і радощами, святкувати і молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові.

Рух  зародився 1971 року у Франції під час міжнародної прощі до Люрду. У ній брали участь особи з розумовою неповносправністю з різних країн світу, їхні батьки та молодь.

«Віра і Світло» виникла як відповідь на страждання людей з неповносправністю та їх родин, які часто зазнають принижень і несприйняття. Тож ці осередки передусім є спільнотами дружби та взаємної підтримки. Вони хочуть донести кожній такій людині вістку про те, що вона є люблена Богом такою, як є; що вона бажана та потрібна у цьому світі; що її життя може бути джерелом радості і єднання для інших; також вона може зростати та дарувати себе іншим.

У  «Вірі і Світлі» особи з неповносправністю мають можливість любити і бути любленими, ділитися багатством свого серця, своєю безпосередністю, відкритістю і простотою; батьки відчувають підтримку та дружбу, можуть по-новому відкрити внутрішню красу і дар своєї дитини; молоді приятелі через дружбу з такою особою можуть пізнати інші життєві цінності, відкрити для себе новий сенс життя та подивитися на світ очима любові.

У  Тернополі діють 4 спільноти руху «Віра і Світло»: «Пристань святого Миколая» (архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці), «Діти Марії» (парафія Матері Божої Неустанної Помочі), «Квіти Франциска» (парафія Василія Великого), «Ангельська усмішка», (парафія Архистратига Михаїла) які разом з Івано-Франківською спільнотою «Дар Любові», утворюють віцепровінцію «Терноцвіт».

У  Тернополі першу спільноту створили 1993 року. Згодом вона розрослася і 1998-го з неї вийшли спільноти «Діти Марії», «Квіти Франциска», а три роки тому – «Ангельська усмішка». У Тернополі у чотирьох спільнотах налічується майже 150 членів.

У  спільнотах – люди різного віку, адже її учасники це батьки, їхні діти, особи з розумовою неповносправністю та молодь – приятелі. Трапляється, що приятелі приходять на зустрічі зі своїми дітьми, навіть немовлятами.

Нашою  метою у спільноті є творення зв’язків  дружби між усіма членами, а також відкриття у кожній особі її унікального дару та краси. Ці зв’язки  дозволять нам зростати духовно, а також допоможуть знайти новий сенс нашого життя, незалежно від того, чи ми є батьками, приятелями чи друзями (особами з розумовою неповносправністю).

Діяльність  спільноти багатогранна, організовуємо регулярні зустрічі, табори, прощі, реколекції, майстерки, дні голошення на парафіях (акції, коли учасники осередку «Віра і Світло» мають можливість подякувати парафіяльній спільноті за молитву, допомогу, пожертви та в певний спосіб провести з парафіянами спільно час).

Важко  виділити окрему фразу, що була б нашим кредо, проте дуже часто використовуємо уривок зі Святого Письма: «Але Бог вибрав немудре світу, щоби засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоби засоромити сильне» (І Кор 1, 1).

Під  час публічних заходів, на прощах, коли зустрічаємо нових людей, запрошуємо їх у наші спільноти. Також заохочуємо друзів та родичів.

Наша  унікальність в тому, що ми є спільнотою для людей з особливими потребами. За нашим прикладом все частіше у різних християнських спільнотах приймають людей з розумовими розладами і ставляться до них, як до особистостей, як до дару Божого.

Разом  з іншими спільнотами обласного центру беремо участь у Хресній дорозі вулицями Тернополя, у дійстві «В’їзд  Ісуса в Єрусалим», у прощах до Острова, Зарваниці та інших чудотворних місць краю, спільно з «Ляршем», «Емаусом» організовуємо реколекції, табори.

Натхнення  черпаємо з нашої віри у Бога. Він дає силу, радість, творчість, а також приклад, як дружити з ближнім.

Наші  контакти:

Спільнота  «Пристань святого Миколая» (парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці) – провідник Марія Ковальчук, тел.: (096) 650-54-15.

Спільнота  «Діти Марії» (парафія Матері Божої Неустанної Помочі) – Наталя Олійник, тел.: (097) 800-26-38.

Спільнота  «Квіти Франциска» (парафія Василія Великого) – Юля та Юра Гуменюки, тел.: (098) 897-63-05, (068) 020-88-20.

Спільнота  «Ангельська усмішка» (парафія Архистратига Михаїла) – Люба Кобильняк, тел.: (096) 551-65-06.

Група  віцепровінції у фейсбуці – Віцепровінція «Терноцвіт» – Віра і Світло  https://www.facebook.com/groups/775183705863800

Любов Макар

[/temphc-start]