Покажи  ділами свою віру

Молодіжна  спільнота «Агапе» утворилася при храмі Святих мучеників Бориса і Гліба, що у мікрорайоні Кутківці, 30 липня  2017 року з ініціативи і під духовним проводом настоятеля храму о. Андрія Цяпути.

Учасниками  нашої спільноти є учні старших класів,  студенти і навіть випускники вишів.

Наша  мета – свідчити своїм життям, що можливо жити з Богом, дотримуватися Його настанов і водночас бути сучасною, успішною і щасливою молодою людиною. Будуємо живу Церкву, живу парафію, гуртуємо послідовників Христової віри, свідчимо своїм життям виконання Божих заповідей.

Головним  кредо спільноти «Агапе» є цитата з Послання апостола Якова 2, 19: «Покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу моїми ділами мою віру». Ми свідчимо про любов до Бога, демонструючи свою віру нашими ділами.

Нових  учасників залучаємо через наші сторінки у фейсбуці, інстаграмі, робимо оголошення про нашу діяльність у храмі.

Особливість  спільноти полягає в активній участі в парафіяльному житті. Її учасники є членами Парафіяльної Пастирської Ради. Вони – гордість нашої парафії. Це добра ініціатива, коли молоді люди, щойно ставши повнолітніми, беруть на себе відповідальність за ділянку роботи, яку зазвичай жертовно виконують авторитетні, старші, мудрі з досвідом люди.

До  спільноти ми заохочуємо не тільки парафіян церкви Святих мучеників Бориса і Гліба, а й храму Покрови Пресвятої Богородиці. Хоч село Кутківці вже давно стало мікрорайоном Тернополя, але наша спільнота ревно зберігає історичну  єдність колись прекрасного приміського села; зберігає  традиційну братерську єдність односельців. Ми ментально об’єднуємо  жителів Кутківець, аби зберегти історичну і  культурну ідентичність свого краю.

Ми  є дружньою і відкритою спільнотою, приймаємо до своєї духовної родини всіх бажаючих і завжди раді поділитися своїми талантами і досвідом з іншими. Словом, ми завжди відкриті до співпраці у Христовому винограднику.

Усі  учасники служать Святій Церкві своїми талантами. Агапівці є катехитами  і аніматорами на парафії, учасниками спільноти «Бібілійне коло», паламарями,  прославляють Бога співом у молодіжному хорі, проводять «Веселі Канікули з Богом» (літні, осінні, зимові, весняні), організовують вертеп, театральні і музичні Хресні Дороги, нічні молодіжні чування, відвідують сиротинці, провадять багато інших благодійних і молитовних ініціатив.

Молодіжна  спільнота «Агапе» отримувала перемоги на інтелектуальних християнських змаганнях «Що? Де? Коли?». Відзначена грамотою, яку вручив архиєпископ і митрополит  Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Наша  парафія, архиєпархія і вся Церква цінує  багатогранне і щедре служіння агапівців, які люблять нашу Церкву, будують живу спільноту і молитвою та жертовною працею прославляють Христа.

Кожен  агапівець має свій особливий талант, про кожного з них можна було б написати окрему статтю. А головне, що вони всі вміють ділитися своїми талантами і за свої успіхи подякувати Богові.

Велику  частину свого натхнення черпаємо із постаті святого дона Боско і його діяльності. Але головним дороговказом, звичайно, є Святе Письмо.

Ми  маємо групу у месенджері Viber під назвою – αγάπη (Агапе). Про діяльність нашої спільноти можна дізнатися на сторінці у Instagram та на сторінці нашої парафії у Facebook –  «Церква Св. мч. Бориса і Гліба – Тернопіль».

Бажаючим  долучитися можна написати нам в інтернеті, а також контактувати з аніматорками спільноти або духівником – о. Андрієм Цяпутою. Завжди раді прийняти нових учасників до нашої дружньої родини.

 

Додаткова  інформація:

Нещодавно  наша спільнота самостійно організувала чергові «Веселі канікули з Богом». Табір для дітей віком від 6 до 16 років. Цього року його відвідали більше ста учасників. Діти ділилися на чотири групи, залежно від віку. Аніматорами вже традиційно стали учасники молодіжної спільноти «Агапе», що діє при нашому храмі. Вони є випускниками «Школи християнського аніматора», що діє при Тернопільській духовній семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого. Метою табору було допомогти дітям не тільки весело, а й з користю провести літні канікули. Усі брали участь у змаганнях, танцювали, співали, малювали, займалися рукоділлям, а головне – разом молилися. Кожен день розпочинався зі Святої Літургії, продовжувався піснями, веселими іграми, майстер-класами, цікавими та пізнавальними катехизаціями, бансами та спільною молитвою на завершення дня.

Щодня  дітям проводили духовні науки, на яких вони мали можливість поповнити свої, набуті раніше, знання про Бога, дізнатися щось нове, навчитися любити і поважати своїх друзів та батьків, бути добрими й милосердними, а також збагатити свій внутрішній світ. Програма табору була складена так, що діти могли відпочити не тільки духовно, а й фізично. Щодня після обіду організували різні таборові ігри.

Завершальний  день (7 серпня) табору запам’ятався  як родинне свято для всієї парафіяльної спільноти. Діти разом із батьками, бабусями і дідусями прийшли у вишиванках. Разом співали. Наші добродії пожертвували для діток великі надувні батути, атракціони, солодощі та інші гостинці. Діти мали змогу позмагатись у веселій грі, потанцювати запальні банси, поласувати смаколиками із солодкого столу, до якого долучалися своїми пожервами усі батьки.

Ласкаво  запрошуємо дітей та молодь наступного року взяти участь у нашому таборі і змістовно провести свої канікули з Богом.

Контакти

Instagram: https://www.instagram.com/agape.ternopil

Facebook: https://www.facebook.com/borysglibchurch.

Аніматори: Софія  Кравчук  097 155 7149, Діана  Стечишин 098 710 7891

Духівник: о. Андрій Цяпута 098 6174078.

о. Андрій Цяпута

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE