«Життя у повноті»

проєкт для молоді з інвалідністю

Таких, як він, часто називають «сонячними людьми». Маючи ДЦП, Василь не опускає руки й намагається з усіх сил розвиватися та випромінювати свою любов до ближнього.

Зараз йому 34. Він один з найактивніших учасників проєкту «Життя у повноті». У 2008 році був учасником параолімпіади в Пекіні. Василь Кібляр сповнений великим ентузіамом та бажанням творити. Саме на проєкті «Життя у повноті» він має можливість проявляти свої здібності та комунікувати. Він справжній «джентельмен» проєкту, є добрим прикладом для інших учасників, завжди готовий допомогти та послужити для ближнього, особливо для дівчат. Одного року на 8 березня він приніс усім дівчатам підсніжники. Він першим серед інших привітає з днем народження телефонним дзвінком чи подарунком. Інколи здається, що йому замало місця на проєкті, бо хоче виходити на інші площини діяльності – театральної, музичної та міжособової. Саме на проєкті він може щодня плекати свої вміння до співу, танцю та ручної праці. Теплота його серця та людяності є великим прикладом не лише для учасників проєкту, а й для усіх нас.

З ініціативи «Карітас України» та благословення о. Андрія Марчука, директора «Карітас Тернопіль», у 2016р. розпочав діяти проєкт «Соціальне середовище для молоді з інвалідністю», який почав об’єднувати молодь з інвалідністю. Уже протягом 4-ох років проєкт відвідало майже 15 молодих осіб. У кожного своя історія, свій особистий досвід, але всіх, без винятку, об’єднує бажання жити, розвиватися та бути потрібними.

Кожна особа є інтергальною особистістю із своїми цінностями, досвідом та вподобаннями. Важливим завданням проєкту є створення простору безпеки та розвитку. Незважаючи на те, що молодь з інвалідністю є обмежена у багатьох своїх функціональних та соціальних можливостях, вони є особистостями, які мають право на комплексний розвиток.

Наша діяльність на проєкті здійснюється через проведення різноманітних гуртків та майстер-класів. Стараємося часто подорожувати та відвідувати визначні місця. На гуртку «Здорового дозвілля» намагаємося розвивати свої фізичні якості, робимо зарядку, граємо в «33» та інші фізичні активності в міру своїх фізичних можливостей. На театральному гуртку прагнемо вивчати та декламувати вірші, беремо участь у різноманітних творчих заходах, через які ми розвиваємо свої таланти. У клубі «Discovery», обговорюємо цікаві книги, події та речі. Соціальні працівники намагаються в доступний спосіб донести інформацію та знання, яке буде необхідне для кожного. Важливе місце посідає гурток «Відважних та сміливих», де вчимося користуватися громадським транспортом, ходимо у супермаркети, відвідуємо заклади культури та місця громадського харчування. На цих заняттях соціальні працівники допомагають учасникам проєкту покращити свої побутові вміння, котрі привчають до самостійності, зокрема прасування, миття посуду та дотримання гігієни. Варто відмітити заняття з кулінарії, які особливо люблять наші учасники. Також не забуваємо про своє духовне життя. Через гурток «Промінчик світла» говоримо про Бога та Його велику любов до нас, читаємо Святе Письмо та маємо щоденну молитву із працівниками Карітасу. Одна з учасниць нашого проєкту щотижня проводить гурток «Психологічної аптечки», де обговорюємо різні аспекти нашого психологічного життя, вчимося бути більш відкритими, долати свої страхи та комплекси. Дякуємо Господу за цей простір «Життя у повноті», де кожний може зростати та розвиватися.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE