Святий Миколай прийде

У Тернополі стартувала благодійна акція «Миколай про тебе не забуде», до якої може долучитися кожен, хто хоче подарувати радість дитині з малозабезпеченої родини або сироті. Вона ініційована християнською молоддю і ніким не підтримується фінансово. Феномен акції саме в тому, що вона тримається лише на добрі і турботі про інших. Цьогоріч через карантинні обмеження акція відбуватиметься в особливих умовах. Організатори звертаються до всіх небайдужих проявити турботу і стати помічниками святого добротворця.

Отець Орест ПАВЛІСЬКИЙ,
голова комісії у справах молоді Тернопільсько­Зборівської архиєпархії

Акція «Миколай про тебе не забуде» у Тернополі триває уже 16 років поспіль. За цей час до її організації долучилося багато людей. Спочатку акцію проводили лише для потребуючих діток парафії святого Йосафата, а згодом її розширили і, з допомогою нашої архиєпархії, вона охоплює безліч потребуючих діток міста. Важливо зазначити, що за останні роки долучаються і навколишні села. Під час минулорічної акції у нас були незвичайні волонтери – люди з особливими потребами зі спільноти «Життя у повноті». Це був дуже хвилюючий момент не лише для цих людей, а й для інших волонтерів, котрі працювали на фабриці разом із ними.

Ірина СЕРЕДЮК,
координатор акції «Миколай про тебе не забуде»

Незважаючи на карантинні обмеження, ми і цього року намагаємося організувати подарунки на свято Миколая для найбільш потребуючих діток. Адже навіть важко уявити, що вони, очікуючи це свято цілий рік, будуть розчаровані, що, мовляв, Миколай про них забув. Тому особливо в нинішній ситуації закликаємо усіх небайдужих виявити свою солідарність та милосердя.

Усі складники подарунків – солодощі, іграшки, канцелярське приладдя, засоби особистої гігієни – можна приносити безпосередньо на Фабрику святого Миколая у Тернополі, що в церкві Святого Йосафата на вулиці Лучаківського, або ж у будь­який греко­католицький храм міста. Єдине прохання – приносити лише нові та запаковані речі. Крім того, для усіх, хто захоче пожертвувати гроші на подарунки потребуючим дітям, у церквах, магазинах, закладах громадського харчування розмістять скриньки з логотипами акції «Миколай про тебе не забуде».

Символом нашої акції уже давно став пряник­миколайчик. Кожен, хто його придбає, внесе лепту у справу милосердя. Його впізнають не тільки у Тернополі, а й далеко за межами нашого міста. Ми передаємо замовлені миколайчики за кордон для українців діаспори… Щиро запрошую небайдужих людей стати справжніми помічниками св. Миколая і дозволити улюбленому святому використати наші серця, руки для того, щоб діти повірили у Бога, Його любов та доброту.

Христина ФЕЦІЦА,
волонтер

Це надзвичайно чудова ініціатива християнської молоді, вона охоплює велику кількість людей. Я особисто мрію, аби вона тривала цілий рік, а не лише на свято Миколая. Щоби до таких родин не лише раз у рік приходили з подарунками, а щоби небайдужі люди турбувалися про них частіше. І не обов’язково приходити з подарунками, достатньо огорнути увагою, любов’ю, щось зробити спільно з потребуючими дітками. На це не треба великих коштів і часу. Якщо небайдужі люди будуть підтримувати таких дітей, родини, що опинилися у скруті, то, мені здається, світ стане добрішим.

Не знаю, як буде в цьому році, бо складна ситуація з коронаввірусною інфекцією і не відомо чи буде можливість зорганізувати волонтерів, але я переконана, що її необхідно проводити, можливо в іншому варіанті. Скажімо, було б чудово, щоб над кожною потребуючою родиною взяла шефство матеріально спроможна сім’я і принесла щось потрібне і корисне.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE