«Тут знайдеш Христа»

Українська Молодь Христові

«Українська молодь — Христові» — це всеукраїнська християнська громадська організація, яка працює в рамках молодіжного мирянського апостоляту в лоні УГКЦ. Метою діяльності УМХ є об’єднання християнської молоді для поширення християнської моралі та світогляду, популяризація в молодіжному середовищі християнського способу життя, шляхом виховання членства на християнських та національних засадах, готового працювати для добра Церкви та українського народу.

Історія УМХ

Організація бере свій початок з 1933-го року від 100-тисячного з’їзду молоді, який під гаслом «Українська молодь – Христові» відбувся у Львові. Ідею з’їзду та гасла ініціював праведний митрополит Андрей Шептицький, який є засновником та батьком руху і організації УМХ і який прагнув об’єднати українську молодь навколо Христа.

Під час святкової Літургії перед Причастям майже 100 000 молодих осіб склали присягу на вірність Христові. Цю присягу згодом відновили на багатьох парафіях Галичини, зокрема у Тернополі в храмі отців-редемптористів. Парафії, що взяли участь у з’їзді, отримали пам’ятні плити, які і сьогодні зберігаються в багатьох храмах Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.
У період підпілля УГКЦ рух УМХ продовжував свою діяльність у еміграції, а з 1989 року повертається в Україну.

Відновлюються з’їзди, які, починаючи з 1991 року, відбуваються кожних три роки; засновуються громадські організації УМХ у Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Луцьку та ін. До 2000 року «Українська молодь — Христові» була найактивнішою і найчисленнішою організацією та генератором молодіжного християнського життя Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Сучасні осередки

Сьогодні осередки УМХ діють у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській областях, також у Києві, Луцьку, Полтаві. УМХ наново відроджується та поширюється по всій Україні.

У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії її осередки діють у багатьох парафіях, зокрема в Тернополі, Кутківцях, смт. В. Березовиця, у селах Біла та Підгороднє, смт. Козлів, у Теребовлі, Козові.

Духівник УМХ у архиєпархії – о. Олег Харишин, координатор – Ірина Драгущак.

Для співпраці та комунікації осередків діє Всеукраїнська Координаційна Рада, також створена Координаційна Рада УМХ архиєпархії.

Структура УМХ

На кожній парафії УМХівці обирають Управу, в яку входить голова осередку, заступник, скарбник, секретар, інформаційник, керівники реферантур за потреби. Також кожен парафіяльний чи міський осередок обов’язково має духівника, який дбає про духовне зростання членів спільноти. Щоб стати дійсним членом УМХ та заснувати осередок, молодь складає присягу на вірність Христові та отримує однострій. Членами УМХ є молодь віком від 14 до 30 років.

Наша Місія та діяльність

Наша місія сьогодні – творити таке християнське молодіжне середовище, що сприяло б формації практикуючих, суспільно-активних та національно-свідомих молодих християн.

Наше гасло:

«Тут знайдеш Христа! Тут знайдеш себе! Тут знайдеш себе у Христі!»

Щотижня відбуваються зустрічі, духівник або інший запрошений гість проводить катехизацію, опісля – маємо спільну молитву і дозвілля. У час Великого та передріздвяного посту – реколекції. Влітку – вирушаємо на піші та вело-прощі. Щороку відбувається ВсеУМХівська проща в одній із святинь УГКЦ, де молодь з різних осередків спільно відновлює присягу на вірність Христові. У 2019 році таке паломництво відбулось у Марійському духовному центрі «Зарваниця». З нагоди 150-ї річниці від дня народження блаженної пам’яті о. Климентія Шептицького. На прощі зібралося майже 340 УМХівців з усієї України.

Ми також займаємося харитативною діяльністю та працею з дітьми, зокрема організовуємо літні табори, майстерню святого Миколая, гаївки, уроки писанкарства та інше. Важливим для нас є спільне відзначення національних свят. У час Різдва Христового організовуємо вертепи та велику УМХівську Розколяду.

Важивими подіями в житті спільноти є спільні мандрівки в Карпати, до Львова, Києва, Одеси, які дуже гуртують спільноту. Також організовуємо квести, творчі вечори, конференції, круглі столи, лекції для широкого кола молоді, співпрацюємо з іншими спільнотами та громадськими організаціями міста та області.

Отож, якщо на вашій парафії ще немає осередку УМХ, запрошуємо в УМХівську родину! Створюйте нові осередки на своїх парафіях та долучайтеся до вже існуючих. Що може бути кращим, аніж бути разом і бути Христовими! Разом творити історію нашої героїчної Церкви та України.

Звертайтеся:
067 728 7211 (Ірина).