Дорогою святого Франциска

Спільнота  «Францисканська молодь» (скорочено – «ФраМ») утворена 13 червня 2020 року при парафії Святого апостола Петра (м. Тернопіль) і є першою та єдиною францисканською молодіжною спільнотою УГКЦ в Україні. «ФраМ» належить до ІІІ чину Святого Франциска. Спільнота переформатувалася з учасників Марійської Дружини, яка функціонувала на парафії багато років. Однак у зв’язку  із тим, що більшість її членів у той час були старші віком, аніж зазначено у Статуті, виникла ідея переформатувати спільноту у «ФраМ». А Марійську Дружину поповнили нові учасники віком від 8 до 15 років.

Головою  спільноти є Ірина Юркевич, а її духівником – о. Пантелеймон Заєць. Організація нараховує 65 осіб.

Мета  спільноти – особисте освячення та допомога людям – особливо молодим – пізнавати один одного і любити Бога, свого ближнього і себе, і показувати францисканський шлях у житті.

Основні  види нашої діяльності:

– духовний аспект (науки, молитовні зустрічі, адорації, реколекції);

– благодійність (акції «Листи до Святого Миколая»), «Світло в Тобі», інші невеликі благодійні справи при парафії та в місті);

– організація різноманітних заходів (фестиваль вертепів, ярмарки, веселі канікули з Богом тощо).

Головне кредо спільноти – «Мир та Добро», бути знаряддям у руках Бога, служити іншим.

Характерним  знаком приналежності до Францисканського ордену є «ТАУ або інший францисканський символ».

«Францисканський символ» – це малий за розміром та простий розпізнавальний знак, який носить особа (наприклад, хрест Сан-Даміано).

До  спільноти залучаємо нових членів через парафіяльні заходи, також «Францисканська молодь» готує сценки, приурочені різним подіям, де залучає нових членів. Працює також через «сарафанне радіо» (друзі друзів).

Особливість  нашої спільноти у плекані таких цінностей, як послух, служіння, допомога ближнім, а також тим, що наша спільнота має власний Статут, згідно з яким діє і приймає учасників. Прийняття у спільноту відбувається у кілька етапів: постулят, новіціат, обіти. Учасники складають присягу перед Господом у храмі.

Складають  усі разом, або один від імені всіх, промовляючи наступними словами: «Добрий Боже! Ти згромадив нас, молодих, у францисканській спільноті, щоб об’явити нам Твою велику любов, якою невтомно нас оточуєш. Як відповідь за цей чудовий дар, присягаємо з’єднати  наше молоде життя з життям Ісуса Христа, Твого Сина, наслідуючи приклад святого Бідака з Ассизі. Центром нашого життя буде Євхаристія. Євангелія буде Провідником, Церква – Матір’ю, бідні і принижені – братами. Зобов’язуємося перед усіма присутніми вірно служити Тобі усе життя як Твої учні, готові до посвячень; як послідовники святого Франциска – завжди і всюди чинити добро та бути вісниками Царства Твого Миру.

Прийми, Боже, цю нашу покірну обітницю. Складаємо її на руки Пречистої Матері і просимо зміцнити нас у своїй любові. Амінь».

У  повсякденні члени спільноти намагаються служити ближнім, але в більшості потребуючим людям, творячи діла милосердя.

Натхнення  черпаємо від Духа Святого, приклад беремо з святого Франциска з Асізі.

Контактні  особи:

Ірина  Юркевич –  +38(063) 90–70–288

Юлія  Сиротюк – +38 (098) 611–83–46

Ірина Юркевич