Чисто  там, де не смітять!

Щодня  життя вирує у швидких темпах. Щодня ти повторюєш одні і ті ж рухи та не задумуючись — вбиваєш…

Кожен  ранок поспішаєш на роботу, забігаєш до кав’ярні, кава-пластикова кришечка- соломинка,  насолодився та й у смітник.

Далі  робота, навчання, згодом пробігає думка: «Варто зробити ще одну копію на принтері также зручніше». Не згодилась… знову у смітник.

Ось  і настав час обіду, знову одноразовий посуд, вода у пластиковій пляшечці та ще й безліч одноразових відходів.

Нарешті  час додому. Дорогою втомлений, бачиш хлопчину, що роздає рекламні брошури і журнали, попри те, що вдома і так безліч цього, все одно вирує думка: «Ну і нехай, це ж так безкоштовно».

З  магазину поруч ледь не щодня приносиш пакети, а біля будинку ба навіть у дверях квартири ще одна невеличка візитка про «чистку килимів» чи інше. І так знову… День за днем.

Коли  ти береш рекламну листівку, візитку чи  ще декілька зайвих разів користуєшся принтером, там, зовсім недалеко від тебе вимирають мільйони дерев. Їх нещадно вирубують, щоб виготовити ще більшу кількість рекламних листівок. Від кожної соломинки чи пластикові кришечки, які згодом з тонами сміття потрапляють у водойми чи ліс, гинуть сотні тварин. Там, де ти навіть не задумуєшся чи потрібно тобі це взагалі, зовсім недалеко  інші страждають від наслідків.

Тому, щоб не погрузнути в смітті через кілька десятків років або ж і швидше, щоб ваш дім не перетворився на «замок із сміття»,  найперше варто відмовитися від нього.

Ось  приклад альтернативних речей, які змінять ваше життя на 180°.

▶  позбудьтеся одноразових поліетиленових пакетів (навіть якщо вони безкоштовні), адже прослужать вони до 2-ох разів, а розкладатимуться  близько 100 років. Візьміть за звичку користуватися еко-мішечками з тканини, їх можна використовувати для будь-чого: овочів, фруктів, круп та особистих речей.

▶  Скажи «НІ» кожного разу, коли тобі пропонують пакет на касі в супермаркеті. Натомість чудовою альтернативою є еко-сумка, бо це:

■  стильно

■  зручно

■  а ще супермаркетах діє знижка 10% коли ти приходиш зі своєю сумкою.

▶  Річ без якої не проходить жоден наш день, також можна використати як інструмент збереження природи. І так, це про звичайну зубну щітку. Заміни її на бамбукову. Бамбук володіє неабиякими властивостями: на ній не розмножуються бактерії, а також бамбукове волокно є гіпоалергенним, тому збережеш не лише природу але і своє здоров’я.

▶  Чи знаєте ви, що близько  100 000 морських тварин та мільйон морських птахів гинуть від проковтування пластикових соломинок. Щодня їх викидають близько 500 мільйонів лише в одній країні. Варто відмовитися від їх споживання або ж використовувати альтернативні варіанти, такі як: скляні, бамбукові чи металеві соломинки, вони і прослужать довше, і мають більш естетичний вигляд.

▶  Якщо ви щоранку полюбляєте по дорозі на роботу чи навчання випити кави, тоді багаторазовий власний стакан вам точно стане у нагоді, а ще й до того неабияк зекономить ваші кошти.

▶  Такими ж корисними є власні пляшечки для води та багаторазові контейнери для їжі.

Отже, пам’ятаймо:

«Якщо чисто навколо, тоді чисто в нашій душі».

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE