Путівник  у щасливе та чисте майбутнє

Так! Саме ти зможеш це зробити і тільки тобі це під силу!

Ти  можеш заощадити свій час, гроші і найголовніше – зберегти природу та здоров’я. Тобі вдасться зберегти планету, якщо… якщо ти просто цього захочеш і прикладеш найменших зусиль. Бо, незважаючи на величезну кількість років розкладання пластику (понад 500) й інших шкідливих речовин, які ще сотні років будуть засмічувати все навколо, незважаючи на всі ці невтішні прогнози, МИ ЗМОЖЕМО це виправити.

А  ось і декілька причин чому варто почати жити без сміття:

  • ми зможемо зберегти планету для майбутнього;
  • наші близькі будуть здоровішими, оскільки зменшується контакт із синтетичними речовинами;
  • заощадимо чимало грошей адже зменшиться споживання непотрібних речей.

З  чого ж почати? Найперше варто сортувати сміття вдома. Потрібно пам’ятати головне правило сортування:  помий> витри> стисни.  Якщо стиснути до мінімальних розмірів упакування різного виду, вони будуть звільняти до 60% простору та зменшать накопичення сміття вдома. Для того, щоб правильно переробляти сміття, воно повинне бути чистим, тобто перед тим як викинути пляшку з-під йогурту, її варто помити.  Наступним  кроком буде  утилізація. У ящик для відходів, а також у відповідне відділення (пластик/скло/папір) слід покласти сміття. Але  зауважмо, що не всі види відходів придатні до переробки.  З паперових відходів на переробку приймають:  картонні ящики, картон, папір, газети, журнали, зошити.  Але неможливо переробити: чеки,  серветки, пергамент, папір, який забруднений залишками їжі і Tetra Pak (упаковки з-під соків, молока, йогуртів).

Останні  слід сортувати як пластик і вже на підприємстві його паперову частину відділяють і зроблять все необхідне. Важливо промити тару та викинути її, попередньо відкрутити кришку.

Щодо  виробів з пінопласту, то вони не підлягають повторному використанню.  Такі контейнери утилізовуємо разом з пластиком.  З металевих відходів переробляють алюмінієві та консервні бляшанки.  Скло є дуже цінною вторсировиною,  його можна переробляти безліч разів, але діяти потрібно аналогічно: спершу очистити від рідини, згодом промити.

Також  варто пам’ятати, що саме з малих кроків починається шлях до великого майбутнього, і ми в змозі зробити його кращим!