Якою буває любов?

Перші  побачення. Любов романтична і окрилююча. Він вдруге за день голить і без того гладке підборіддя, прасує улюблену сорочку, до блиску напастовує черевики і летить до неї на побачення з букетом в руках, згадуючи записані на листочку теми для розмови і добірку вишуканих компліментів, які нагуглив перед виходом.

Вона  вчетверте переодягається, нарікаючи на обмеженість гардеробу і недоліки фігури, відмовляється від ідеї малювати стрілки після чергової невдалої спроби, взуває найнезручніші туфлі на шпильці і довго обирає парфуми. Іде йому назустріч повільно (аби не думав, що вона поспішає, та щоб ненароком не впасти на клятій бруківці у бісових туфлях). Після побачення в обох лоскоче в грудях і хочеться співати.

День  одруження. Любов хвилююча і загострена. Вона нервово постукує носиком елегантної весільної туфельки по одвірку у своїй дівочій кімнаті. Він спізнюється, а час розплановано сьогодні до хвилини. Любов до нестями поступається місцем легкому роздратуванню. І посмішка на її вустах, коли він, червоний і з перекошеним метеликом на шиї, влітає, щось винувато белькочучи, у її батьківський дім, натягнута і тремтить. Він у захваті від її краси, та не встигає вимовити і слова, як опиняється у вирі весільного жорсткого таймінгу. Далі день складається з окремих яскравих спалахів і її сяючих очей навпроти.

Вночі, подякувавши останнім гостям, обоє знесилено падають на стільці, і дивляться одне на одного трохи очманіло. Оце й усе? Тепер ми – сім’я?

Місяць  у шлюбі. Любов жертовна і піднесена. Він поспішає з роботи додому і мужньо їсть трохи недосмажену картоплю, одночасно розповідаючи їй про свій день. Вона слухає, вся поринувши у його розповідь, і нервуючи від паралельної думки, що вечеря йому не смакує, а тушковане м‘ясо  недосолене.

За  мить натхненно сваряться, щоразу більше підвищуючи голос і намагаючись якнайсильніше одне одного вколоти. Вона плаче, і обіцяє собі завтра ж зібрати речі і повернутися до мами. Він грюкає дверима і готовий дати копняка її улюбленому нахабному коту, який, єдиний в домі, почувається впевнено і незалежно.

Ще  за мить так само натхненно миряться, обіцяючи одне одному стільки, скільки навряд чи виконають і за роки подружнього життя.

Вранці  не можуть згадати, за що посварилися.

Рік  у шлюбі. Любов невпевнена й напружена. Вона щогодини встає вночі до малюка, бліда й тривожна, у постійних сумнівах чи добра мама і чи добре дитині. Він увечері розігріває собі вчорашню страву, почувається недолюбленим і забутим, не знає, як підступитися до дитини і дуже боїться стати зайвим.

Іноді  батьки приходять на допомогу, і тоді вони, як школярі, що втекли з уроків, поспіхом їдять тістечка в улюбленій кав‘ярні  і здригаються від раптового дзвінка телефона: раптом уже треба повертатися?

Обом  щемливо і ніжно, а іноді – роздратовано і образливо.

5 років у шлюбі. Любов наповнена і яскрава. Вона працює, щоранку розриваючись від жалю за дитиною, яку залишила в сльозах у садочку, і шукаючи будь-якої нагоди повчитися і вдосконалитися у своїй роботі. Він швидко росте у своїй спеціальності, набирає вагу професійного досвіду та звичайних зайвих кілограмів.

Вони  по-новому захоплені одне одним і думають про другу дитину. Планують літній відпочинок та придбати авто. Зустрічаються з друзями та час від часу ходять до театру.

Частенько  сваряться та здебільшого миряться до відходу до сну.

15 років у шлюбі. Любов спокійніша і рівна. У них двоє уже досить самостійних дітей. Він має успішний бізнес, місцями лисіє і відпустив бороду. Ще не полюбив віскі, але добре розбирається у винах. Вона вдало постриглася, має власний стиль, елегантна і впевнена в собі. Багато вчиться, реалізовує свої задуми. Міркує над тим, як переконати його в гострій необхідності ремонту помешкання та відпочинку на Мальдівах водночас.

Відчуває  його настрій уже з того, як він роздягається, прийшовши додому з роботи. Не починає серйозних розмов до годування.

25 років у шлюбі. Любов глибока і розуміюча. Він купив мотоцикл. Вона полетіла на море з подругами.

Вчаться  знову жити удвох і знаходять нові спільні інтереси. Знову більше спілкуються з друзями і ведуть активне соціальне життя.

Дбають  про здоров‘я, займаються спортом разом.

Зрідка  сваряться гостро і вперто не йдуть на примирення. Вона потайки дзвонить доньці і просить вплинути на батька. Він скаржиться на неї другу.

Уже  не шукають примирення та обговорення того, що сталося, а просто живуть, як і раніше, та з новими усвідомленнями.

Досі  не знаходять згоди у питанні, хто з них двох хропить уночі.

50 років у шлюбі. Любов  досвідчена і звична, як дихання. Вона все ще красуня із сяючими очима та гордовитою поставою, він схожий на Шона Коннері і трохи схуд. Вони гуляють разом літніми вечорами і завжди жваво про щось розмовляють, цікаві одне одному, як і раніше. Уже не сваряться бурхливо, але систематично скаржаться дітям і онукам на примхи та вибади одне одного. Завершують співчутливим: «Не знаю, як я з ним/із нею живу…» Займаючись хатніми справами, часто неголосним монологом критикують свою половинку. Хвилюються найменшим проявам нездоров‘я  одне одного і почуваються одним цілим.

Не  уявляють свого життя без чоловіка/дружини.

Любов  буває такою різною…

Не  вистачає слів, аби описати її, навіть у цьому довжелезному тексті.

У  кожного – своя історія любові. Щаслива чи гірка, пристрасна чи сумна, сповнена тепла чи гніву. У кожного вона – неповторна.

Нехай  вона буде такою, як ви мрієте.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE