Вітер, що дме надією

Вони молоді, повні сил та снаги. Їхня життєдайна енергія виривається назовні та прагне знайти собі зручне місце в цьому безмірному світі. Карантин не зміг «паралізувати» простір молодих людей. Хлопці й дівчата зуміли згуртуватися та провести масштабне дійство на теренах УГКЦ – фестиваль «Вітер На-Дії».

Молодь обирає життя

Цьогоріч фестиваль – особливий. По­перше, ювілейний. Це V «Вітер На­Дії». За роки захід значно «виріс», вдосконалився, збільшив географію та число учасників. По­друге, пройшов за умов карантинних обмежень. Основні дійства були представлені в мережі інтернет. Якщо узагальнити дані, то фестиваль зібрав:

  • 11 годин прямого ефіру;
  • 381 локацію;
  • 10 000 переглядів у YouTube;
  • 80 825 переглядів у Facebook.

Онлайн­формат не применшив позитиву учасників. Святковий день був щедрий на знайомства, дискусії, молитву, мистецькі атракції. Найважливіше – у центрі всього цього був Бог. Прямі включення довели, що молодь підтримує християнські цінності. Фестиваль представив Церкву живою, молодою, з прекрасним майбутнім. Це справді «час можливостей».

Інтелектуальні майданчики

Зустрічі з блогерами, політиками, журналістами та волонтерами надихнули учасників. Відомі постаті власним прикладом продемонстрували силу духу, вміння помилятися, робити висновки та завжди йти вперед. Конкретні лайфхаки для вдосконалення прозвучали з уст кожного спікера.


Наталя Заставецька та Андрій Киданюк, подружжя з Тернополя.

Сімейна пара поділилася власним досвідом щасливого життя. У подругів – четверо дітей, імена яких починаються на літеру «М». Батьки й діти, як і всі живі люди, сваряться, ображаються, миряться. Та, попри це, люблять один одного, лояльні в спілкуванні та вчинках. Пані Наталя веде особистий блог у інстаграмі. Багато її думок варті уваги. Про «Наталині таракани», нескладений іспит під назвою «життя», про те, як запалювати світло в собі та горіти для інших, жінка розповідала на зустрічі. Усе це можна прочитати на її сторінці в соцмережі.


Валерія Козлова – перший в Україні експерт із практичного застосування емоційного інтелекту для досягнення найвищих результатів.

Спікерка говорила про життя під час карантину. Навела приклади осіб, які зупинилися, поставили життя на паузу чи зламалися. Підкреслила також тих, що в часі пандемії схопився за нові можливості. Пані Валерія стимулювала учасників фестивалю до дій, впевнених рішень, наголошувала на формуванні вмінь уникати ментальних пасток, заставляти себе йти вперед, бо життя триває.


Тарас Тополя – лідер гурту «Антитіла».

Улюбленець молоді висловив думки про те, як має будувати майбутнє молода людина. Він твердо переконаний, що діяти треба за покликом серця, робити те, до чого закликає внутрішній голос, у чому вбачаєш себе та відчуваєш потребу.

Світ ніколи не був спокійним, світ завжди був бентежним. Повсякчас тривала боротьба, як і зараз, у час пандемії. Треба вміти вистояти, не зважати на страх, фейкові новини, слабких людей. За словами Тараса, його покликання – давати надію, посилювати її через музику.


Роман Тичківський – керівник Української академії лідерства.

Керівник освітніх програм першого в Україні інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund розповів про людей, які мали вплив на формування його особистості ще в дитинстві, – рідних та священників. Вони слухали його без осуду та з розумінням. Це дало можливість сформувати вміння бути щасливим.

Карантин не повинен зупиняти розвитку. Світ щоразу стає турбулентнішим, тому кожен має рухатися в ногу з часом. Якщо складно робити це самому, треба шукати людей, які подадуть руку підтримки.


Богдан Логвиненко – мандрівник, автор всеукраїнського бестселера.

Справжнім патріотом виявився Богдан Логвиненко – пілігрим, який відвідав понад 50 країн, пробував влаштувати власне життя за кордоном та все ж таки обрав Україну. Один лиш відеоролик, знятий на просторах Батьківщини, заставив серце щеміти. Яка красива в нас держава! А ви вже бачили всі пам’ятки, замки, парки?.. Ще ні? Тоді вперед. На це є 1000 причин.

Сакральні локації

Організатором фестивалю є Українська Греко­Католицька Церква, тому духовна складова – невід’ємна частина заходу. Моральна та богословська частини завчасно було внесені в план проведення «Вітру На­Дії».


Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ.

Онлайн­зустріч із Патріархом УГКЦ була надзвичайно теплою. Предстоятель відмітив цікаву назву фестивалю – «Вітер На­Дії». «У Святому Письмі вітер символізує силу, яка несе зміни. Часом те саме слово може означати і духа, який оновлює лице землі, котрий відкриває нові сили й дає нові можливості», – зазначив Глава УГКЦ.

Дуже раділи учасники, коли Патріарх повідомив про те, що створив акаунт в інстаграмі й тепер буде постійно на зв’язку з молоддю. Знайти Блаженнішого можна під ніком @head.ugcc.


Степан Сус – єпископ УГКЦ, військовий капелан.

Під час зустрічі на тему «10 Заповідей сучасного Мойсея» владика охарактеризував лідера, який потрібен сучасності. Це має бути людина зі світлими поглядами на майбутнє, особа творча, яка вміє заповнювати прогалини, робить те, що не під силу іншим. Лідер та керівник – не завжди одна й та ж постать. Суспільство потребує саме лідерів. Орієнтирами для сучасного провідника мають бути Заповіді Божі. Вони потрібні, так як і тротуари та бордюри на дорогах. Людина має мати моральну основу, як будинок має фундамент, щоб вистояти в життєвих буревіях. Молитися потрібно так часто, як і ставити мобільний телефон на зарядку. Усім потрібен «заряд».


Марічка Галюк – блогер, авторка проєкту «Жінка тридцять першого рівня», дружина служителя Української Церкви християн віри євангельської.

Блогерка поділилася власним досвідом життя згідно з Заповідями Божими. Жінка чітко окреслила позитивні сторони: відпочинок у неділю, час для сім’ї, спілкування з дітьми. Пані Марія веде власний проєкт, де ділиться знаннями історії жінок із Біблії. Не всі вони були чеснотними, як і жінки сьогодні. Але є шлях змін, яким варто крокувати.


Володимир Чупрін – член Української спілки психотерапевтів.

Специфіку процесів пізнання світу розкрив психотерапевт. На реальному прикладі, сидячи на двох стільцях, він показав, як працюють ліва та права півкулі головного мозку. Саме від різниці світосприйняття в обох півкулях виникає внутрішній конфлікт. Права півкуля – конкретна, прагматична, живе за чіткими законами. Ліва ж – будує світ почуттів та емоцій, живе вірою. На основі фізіології також будуються стосунки з Богом. Іноді Він для нас раціональний, суворий, «за добро нагороджує, а за зло карає», а інколи – живий, любить, плаче, сміється, сумує, може дивувати. Психотерапевт зазначив, що добре, коли півкулі взаємодіють. Вчив контролювати себе й правильно розуміти суть слів святого Августина: «Люби – і роби, що хочеш!».

Музичний простір

Там, де є молодь, мусить бути музика, співи, банси, танці. І то в доволі великій кількості. Організатори фесту подбали про цей вимір: учасників радувало чимало виконавців. Християнську музику дарували Lux Mundi, CRY НЕБА, ModernFolk, Action, Galilea­band, танцювальна студія NLB, DWORSHIP. Ексклюзивний концерт українського рок­гурту «СКАЙ» було представлено на YouTube­каналі «Живого телебачення». Молитва за участю гурту Kana Band була особливо атмосферною.

Хто співає, той молиться двічі. Це правило послугувало законом фестивалю.

Спільна молитва

Закінчився молодіжний захід спільною молитвою молоді з усього світу. Провадив духовне єднання Падре Серж, християнський блогер, тернопільський монах місійного згромадження редемптористів.

Та не лише наприкінці дійства звучала молитва. Весь день був присвячений Богові. Фестиваль мав на меті об’єднати молодь у спільній молитві через музику, проповіді, людей.

Мабуть, слова, молитву, музику вітер поніс у безмір хмарний, бо небо цієї неділі усміхалося.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE