«У подружжі найважливіша довіра до Бога та один до одного»

о. Андрій ПИПТИК

У  різдвяний час здебільшого усі гуртуються біля родинного вогнища, збагачуючись духовно спільною молитвою, теплом взаємин, даруючи любов і переживаючи радість приходу Сина Божого у світ. Разом з тим, чимало родин, у тому числі християнських, постали перед різними загрозами та викликами сучасного світу. А він, з одного боку, позначений спробою віднайдення ідентичності, з іншого – економічною кризою, а водночас і спробою побудови суспільних відносин на іншій ціннісній парадигмі аніж та, яку нав’язували  кілька десятиліть тому. Таке становище свідчить про глибоку кризу та велику нагоду. І в цій кризі й нагоді перебуває українська родина, яка шукає себе, своїх цілей та засобів їх досягнення.
Святий  Іван Павло ІІ свого часу говорив: «Сім’я  є таїнством, яке закорінене у подружжі. Це велике світло для всього світу. У темряві теперішньої ночі для життя світу потрібно наново пролити світло таїнства сім’ї  у своїй первинній правді, оскільки «майбутнє світу залежить від сім’ї».
Родина  за своєю внутрішньою природою є «дорогою Церкви, яка розпізнає у ній суттєвий і незамінний елемент Божого промислу щодо людства. Хто сприяє сім’ї, сприяє розвиткові людини; хто атакує сім’ю, атакує людину. Навколо родини і навколо життя розгортається сьогодні найголовніший виклик, який зачіпає саму гідність людини».
Саме  про християнські подружжя та виклики, які постали перед сучасними родинами, наша розмова з духівником спільноти «Подружні зустрічі» о. Андрієм Пиптиком.

Матеріал на даний момент недоступний.