Найпотужніша зброя

Зважаючи на загрозу російської агресії в Україні, 23 січня Папа Франциск у Ватикані звернувся до вірян та закликав до міжнародного дня молитви за мир, щоб уникнути подальшої ескалації  навколо України.

[temphc-start on=”2022-04-01″ at=”17:54″ countdown=”true” color=”orange” message=”Матеріал на даний момент недоступний.”]

«Український народ заслуговує миру»

■ Папа ФРАНЦИСК

«З тривогою стежу за зростанням напруження, що загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до Всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто переслідує власні цілі, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами. Тому, зі стурбованістю, зважаючи на нинішнє напруження, пропоную, щоб наступна середа, 26 січня, була Днем молитви за мир».

26 січня, у День молитви за мир, Папа Франциск у Ватикані зустрівся з прочанами. Вітаючи вірян різними мовами, понтифік закликав їх та тих, хто єднався за допомогою засобів комунікації, молитися за Україну.

«А тепер, проказуючи «Отче наш», запрошую вас помолитися за мир в Україні та чинити це часто протягом цього дня: просімо наполегливо у Господа, аби ця земля могла побачити розквіт братерства та здолати рани, страхи та поділи. Ми згадували про Голокост. Але подумайте: понад 5 мільйонів були знищені протягом минулої війни… Цей народ – багатостраждальний, він витерпів голод, переніс чимало жорстокості та заслуговує на мир. Нехай же молитви та призивання, які сьогодні підносяться аж до неба, торкнуться умів і сердець відповідальних на землі, аби вони вчинили так, щоби переважив діалог, а добро всіх стояло понад частковими інтересами. Прошу вас, нехай ніколи не буде війни!»

«Молімося за мир, проказуючи «Отче наш»: це молитва дітей, які звертаються до того самого Отця, це молитва, яка робить нас братами і сестрами, це молитва братів і сестер, які випрошують примирення та згоди».

Вірні Української Греко-Католицької Церкви вдячно відгукнулися на заклик Святішого Отця і приєдналися до Всесвітньої молитви за мир в Україні.

«Молитва сильніша за зброю»

■ Блаженніший СВЯТОСЛАВ

«Коли виникають нові небезпеки й ворог стоїть на порозі, то наші військові перевіряють свою боєготовність, державні мужі працюють над впорядкуванням суспільних механізмів, дипломати працюють над тим, щоб світ підтримував наш народ і державу. А що роблять християни? Християни в цей час моляться, постять і каються у своїх гріхах».

На його переконання, молитва за мир є сильнішою за будь-яку зброю. Навіть більше – молитва є духовною силою віруючого народу.

«Всесвітня молитва – це момент особливої духовної сторожі, на яку кличе нас сьогодні Папа Франциск, наступник апостола Петра наших часів».

Глава Церкви назвав цю подію безпрецедентною в духовному житті нашої Церкви.

«Ми огорнули молитвою дітей нашої Церкви по всій земній кулі. Ми перебували в молитовному чуванні, яке розпочалося в Києві, продовжилося в Мельбурні (Австралія), потім перейшло на інші континенти, до теплої Бразилії, Північної Америки, США, Канади…

Ми молилися в катедральних соборах нашої Церкви Перемишля, Риму, Парижу, Лондона.

Ми єдналися в молитві Марійського центру Зарваниці. Лунала молитва у катедральному храмі Святого Юра у Львові, Івано-Франківському катедральному соборі Воскресіння Христового.

Ми молилися з Перемишлем і Ольштином у Польщі.

Ми чули молитву наших воїнів і волонтерів у Краматорську – у місті, яке вже пережило окупацію і звільнення. У дерев’яному храмі, що має сліди ворожих обстрілів у своєму куполі.

Ми чули молитву військовослужбовців, які вселяли надію в наші серця.

Ми молилися разом з братами Римо-Католицької Церкви.

Ми отримали благословення кардинала Ніколса з Лондона. З нами молився Апостольський нунцій у Великій Британії, знаний нам архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Ми єдналися в молитві Святого Егідія тут, у Києві, в костелі Святого Олександра. Молитву очолив Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас.

Ми своєю молитвою огорнули весь український народ. І хочемо тепер передати це наше дорогоцінне улюблене Богом дитя – нашу Церкву, наш народ у Божі руки, як це робила свого часу Марія з праведним Йосифом».

Глава Церкви подякував представникам інших Церков і релігійних конфесій, які долучилися до цієї молитви в різних містах і храмах світу. Іудеї України також молилися разом.

«Ми віримо, що Господь Бог вислухає цю молитву. Ми відчуваємо, що на наших очах здійснюються слова, які сказав Христос своїм учням: «Коли ви молитеся, то вірте, що отримаєте те, про що просите. І буде вам!»

«Віддаймося під покров Пречистої Діви Марії. Нехай вона нас провадить, зігріває наші серця, просвічує наш розум. І допоможе нам знайти відповіді на непрості питання, відповіді на які ще шукаємо».

У день молитви за мир в Україні та світі, у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відслужили акафіст до Пресвятої Богородиці, який очолив владика Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський.

«Шукаємо захисту під Покровом Пресвятої Богородиці»

■ Митрополит Василій СЕМЕНЮК

«Ми сьогодні зібралися на цьому чудотворному місці, щоби на заклик Святішого Отця Папи Франциска в особливий спосіб донести наші молитви до Господа під материнським омофором Пресвятої Богородиці, що прославилася у Зарваницькій чудотворній іконі».

«Нині весь день у всіх парафіях митрополії лунає молитва як наш маленький внесок у справу спільної благальної молитви всієї Католицької Церкви за мир в Україні. Сьогодні всі парафії єднаються в молитві зі всіма вірними нашої Церкви за мир в Україні, за військових. Ми просимо опіки Матері Божої для всього нашого народу, а особливо для українського війська. Ми молимося за дітей, за молодь. Наші вірні благають у Господа благословення для українського народу. Якщо ми віримо, що з нами Бог, то нам не страшні жодні випробування і вороги. Сьогодні молимо Господа Бога, щоб Він розвіяв страх, паніку, ненависть. У Бозі – наша надія, і Він ніколи не покидав і не покине нас».

Владика Василій пригадав, що акт посвяти України під покров Пресвятої Богородиці здійснив у 1989 році патріарх УГКЦ Мирослав Іван Любачівський. Цей акт посвяти у 2020 році відновив Блаженніший Святослав під час Всеукраїнської прощі до Зарваниці у 2020 році.

«У давній пісні наш народ співає: «Ще не чувано ніколи, щоб Вона не помогла – чи у горю, чи в недолі цього земного життя…» Саме так наш народ у найважчі часи свого існування завжди прибігав під покров Пресвятої Богородиці. Хочу нагадати, що Глава нашої Церкви Блаженніший Святослав під час всеукраїнської прощі у 2020 році відновив акт посвяти українського народу під покров Богородиці, який був здійснений у 1989 році патріархом Мирославом Іваном Любачівським. Будьмо вірні Богові! Будьмо певні могутньої материнської опіки Матері Божої! Любімо свою рідну землю і свій народ! Будуймо Українську державу в єдності і згоді! І в цьому нам ніхто не зможу перешкодити, бо з нами – Бог!»

[/temphc-start]

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE