Десять років Божих благословень

22 грудня 2021 року виповнилося десятиліття історичної події – проголошення Тернопільсько-Зборівської митрополії. З цієї нагоди обласний центр відвідали високоповажні гості, зокрема Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, аби зі своєю паствою розділити радість урочин.

[temphc-start on=”2022-03-01″ at=”17:54″ countdown=”true” color=”orange” message=”Матеріал на даний момент недоступний.”]

СВІТЛО  БОЖЕСТВЕННОЇ БЛАГОДАТІ

Духовні  приготування до урочин  та храмового празника розпочалися напередодні днями духовної віднови під гаслом «Пресвята Богородиця в молитві Церкви». Реколекційні науки на щоденних Божественних Літургіях голосив єпарх Кам‘янець -Подільський, преосвященний владика Кир Іван Кулик. Він у співслужінні клиру Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття пресвятої Богородиці очолив Вечірнею з Литією.

У  день величного свята духовенство, монашество та вірні разом з Главою та Отцем УГКЦ блаженнішим Святославом заносили щирі молитви прослави та подяки до престолу Всевишнього.

«Десять років тому ми стали свідками важливої події. За дивним Божим задумом на цій подільській височині Господь Бог збудував собі світильник – Тернопільсько-Зборівську митрополію. У той історичний день ми побачили запалення світильника непорочної Діви Марії тут, у вашому місті. Сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що цей світильник упродовж десяти років світить і зігріває, збирає і повертає світло українському народові», – сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час урочистої архиєрейської Божественної Літургії в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Із  Главою УГКЦ на архиєрейській Божественній Літургії співлужили 15 архиєреїв, серед яких Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, архиєпископи і митрополити – Львівський – Ігор Возьняк, Івано-Франківський – Володимир Війтишин і Тернопільсько-Зборівський – Василій Семенюк, владики УГКЦ з України та з-за кордону.

Розважаючи  над Божим словом, Блаженніший Святослав звернув увагу на символ вогню як один зі способів об’явлення  Бога у Старому та Новому Завітах. За його словами, вогонь просвічує, зігріває, оживляє, очищає, а також відкриває нові перспективи: «Сьогодні, говорячи про місію християн у світі, Христос говорить про світильник. У символі світильника ми бачимо розкриття Божого задуму про людину. Людина, як створена істота, мала бути носієм Божества, того Божого вогню, Божої сили, світла, Божого тепла. Повнота життя людини присутня у символі свічки, яка горить, віддаючи свою істоту, але освітлює і зігріває усе довкола. Господь Бог створив людину для того, щоби вона була духоносною і богоносною істотою, світильником у світі».

У  контексті величного свята Непорочного Зачаття Богородиці святою Анною йшлося про те, що «Сьогодні Господь Бог запалює світильник свого вічного Божественного вогню. У постаті Діви Марії людство отримує світильник надії на те, що святе Боже життя людини є можливим, що той світильник, який колись згас у момент первородного гріха, той загаслий світильник людства, який упродовж усієї історії Старого Завіту чекав на момент свого запалення, отримує Боже світло у постаті Пречистої Діви Марії».

ЗАПАЛЮЄ  ВОГОНЬ ВІРИ

День  22 грудня певною мірою є символічним для нашої митрополії, адже її нинішній очільник, високопреосвященний Василій, у часи безбожництва та гонінь 47 років тому отримав благодать священства, це також відзначив Глава Церкви: «Ми сьогодні урочисто зійшлися сюди під покровом Пресвятої Богородиці, щоб урочисто подякувати за те, що Божий вогонь, який бачив Мойсей у палаючому кущі, що зійшов на апостолів у день П’ятдесятниці, тут, на наших очах горить і освічує. Таким вогнем, який сьогодні зігріває усіх, палає, є митрополит Василій Семенюк. Вогонь, який він зумів передати своїм учням, будучи ректором ще підпільної духовної семінарії; вогонь, який у ньому постійно підтримує і підживляє Зарваницька Пресвята Богородиця; вогонь, який допомагає сьогодні багатьом місіонерам поза межами митрополії, у різних куточках України і всього світу, проповідувати Боже Слово. Владика-митрополит знає на ім’я кожного свого священника, який вийшов з-під його крила, зігріває, надає йому ентузіазму, сили і благодаті».

Сьогодні  Тернопільсько-Зборівська митрополія об’єднує  не лише Тернопільщину, а й Хмельниччину, долаючи тим самим старі кордони – Збруч, який колись роз’єднав  тіло українського народу. До її складу, окрім Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, входить також Бучацька і Кам’янець -Подільська єпархії. Її площа становить 34 452 кілометри квадратні. Вона об’єднує  845 парафій, 23 монастирі та 556 священиків, виховує 140 семінаристів, діє вища духовна семінарія ім. Патріарха Йосифа Сліпого,  дяківсько-катехитична академія ім. священномученика  Григорія Хомишина та Марійський духовний центр у Зарваниці, що має загальноукраїнське визнання та входить до двадцятки найбільших відпустових центрів Європи.

Митрополит  Тернопільсько-Зборівський у свою чергу, звернувся з вітальним словом, у якому подякував Главі УГКЦ за молитву та благословення, та Апостольському нунцію в Україні, як представникові Святійшого Отця, а також усім високодостойним гостям, зокрема митрополитам Львівському – Ігорю, котрий 32 роки був першим священником, що зайшов у храм  та служив у ньому, і митрополиту Івано-Франківському Володимиру, який у підпіллі душпастирював на Тернопільщині.

ПАРОСТКИ НОВОЇ НАДІЇ

У  рамках урочистостей у Тернополі відбулася ще одна знакова подія — відкриття та освячення дитячого садочка з християнським спрямованням «Ангелятко», який благословив та освятив Глдава УГКЦ блаженніший Святослав разом з митрополитом Тернопільсько-Зборівського Василієм. Блаженніший Святослав наголосив, що «знаменною і знаковою є подія освячення цього закладу, бо вона показує, що Церква є матір’ю та учителькою і освячення садочка відкриває материнське обличчя Церкви для свого народу, зокрема дітей. Ми сьогодні усвідомлюємо, що дітей мало тільки навчити, їх треба ще й виховати.Цей садок особливий, бо він є християнський. І тут Церква хоче допомогти батькам по-християнськи виховувати дітей  саме батьки є першими вихователями своїх дітей, а всі інші, зокрема Церква, їм у цьому лише допомагають”.

Новий  сучасний дитячий садочок відвідуватимуть понад 40 дітей з Тернопільської громади. Функціонують у закладі також  спеціальна й інклюзивна групи для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Додамо, за сприяння Української Греко-Католицької Церкви, Тернопільсько-Зборівської архиєпархії у новому дитячому садочку проведено необхідні ремонтні роботи з енергоощадності, зокрема утеплено фасад, замінено вікна, проведено капітальний ремонт усіх приміщень, санвузлів, харчоблоку, ігрових кімнат, а також закуплено нове необхідне обладнання. Дошкільний навчальний заклад відповідає усім державним стандартам та вимогам. З благословення кир Василія Семенюка реалізацією проекту займалися економ Тернопільсько-Зборівської архиєпархїі о. мітрат Володимир Фірман та заступник економа о. Петро Порохонько.

Після  освячення дошкільного закладу Глава Церкви у дружній атмосфері спілкувався з дітьми, подарував їм книги, а вихователям – портативний комп’ютер.

Вихованці  закладу віддячили своєю дитячою щирістю, виконавши вірші та пісні.

[/temphc-start]

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE