Він дбає про душу і тіло

Дедалі більше священників розуміють своє призначення як душпастиря  не лише у церковно­богословській царині, вони переймаються фізичним здоров’ям і соціальними проблемами вірян. Саме таким є наш довголітній парох о. Михайло Піняга.

Протягом 16 років невтомної праці отець згуртував та об’єднав церковну громаду. Саме йому ми вдячні за створення катехитичної школи, вівтарної та Марійської дружин, спільноти «Матері в молитві». Отець Михайло дбав про духовний ріст дітей нашої парафії у щотижневих зустрічах. Наші парафіяни стали практикуючими християнами, приймаючи Святі Тайни Покаяння і Євхаристії на Святій Літургії. До церкви вірні поспішають цілими родинами. Отець Михайло подбав про духовну віднову парафіян в часі Великого посту, проводячи реколекції. Навчив нас з милосердям ставитися до людей потребуючих та хворих, надаючи їм матеріальну та молитовну підтримку.

Отець піклувався не тільки про духовний ріст парафії, а й про соціальний і культурний розвиток довірених йому сіл, переймався проблемами кожного мешканця.

З ініціативи отця Михайла відновлено парафіяльний будинок, в якому є тренажерний зал для дітей та молоді, тенісний стіл, придбано комп’ютери та ін.; побудовано капличку в с. Коршилів, встановлено фігуру Матері Божої при в’їзді в село Присівці, пам’ятник Тарасу Шевченку на подвір’ї ЗОШ І ступеня с. Присівців; упорядковано церковну територію, покладено плитку, підведено водопровід на церковне подвір’я та на кладовище; проведено перекриття даху та заміну вікон храму; закладено парк, висаджено туї, павловнії та фруктові дерева; організовано живий куточок тварин біля церкви; упорядковано джерело для водосвяття, споруджено басейн для купелі та сільський ставок; створено спортивний майданчик, футбольне та волейбольне поля, дитячий майданчик; проводяться екскурсії з дітьми; молодь є членами «Школи молодого аніматора».

Традиційними стали свята різдвяно­новорічного циклу, День матері, вечорниці в українському стилі та багато ін.

Проте ще є багато розпочатих отцем справ, які ми хотіли б завершити і втілити в життя разом з ним, але з повагою ставимося до прийнятого рішення про завершення його служіння на нашій парафії.

{gallery}2020/11/pinyaha{/gallery}

Ми високо цінуємо, отче Михайле, Вашу працю у відбудові і розвитку парафії. Вдячні Вам за те, що не шкодували сил і часу й спрямували свій талант на нашу спільну справу. Не раз Ви давали нам корисні поради і нам буде дуже бракувати Вас, Вашої мудрості, досвіду, уміння та власного прикладу. Ми будемо пам’ятати про Вас у своїх молитвах.

Нехай Дух Божий буде Вашою опорою, Ісус Христос Вашим добрим товаришем, а Матір Божа Неустанної помочі пригорне Вас до себе в обіймах і вказує правильний шлях на тернистих дорогах священства.

Ми вдячні Богові за такого мудрого, ревного, доброго і щирого духовного провідника, яким був для нас отець Михайло Піняга.

Від імені парафіян Присівці та Коршилів Петро БІГУС, Ольга ТЕСЛЮК

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE