Льодова феєрія Водохреща

Одним з найважливіших та урочистих свят у східній християнській традиції є Богоявлення Господнє, яке поєднується із обрядом освячення води. У цей день відбувається урочиста процесія до річки, джерела чи криниці, де священники освячують воду, яку вірні несуть у свої домівки.

[temphc-start on=”2022-04-01″ at=”17:54″ countdown=”true” color=”orange” message=”Матеріал на даний момент недоступний.”]

З приходом до міста Зборова о. Олега-Тадея Ноги та започаткуванням парафії Новомучеників українського народу, ми стали учасниками відновлення багатьох традицій нашої Церкви, зокрема встановлення хреста з льоду.

Напередодні свята кипіла робота. Чоловіки із парохом робили каркаси, заливали хрест, із брил льоду вирізали та встановлювали престол із резервуаром для води, стіни. А три роки тому вперше все це було перенесено на міський став.

Цьогоріч товщина льоду не дозволила, щоб на ньому могла перебувати велика кількість людей. Отець засмутився, думав, що нічого не вийде. Але вирішив все ж таки ризикнути і зробити все на березі. Він намалював ескіз, створив шаблони.

На заклик священника зібралося чимало охочих «скульпторів», «будівельників», «архітекторів» нашої парафії, щоб реалізувати цей задум. Тут зводилися крижані опорні стіни, резервуари для води, виструнчувалися красуні ялинки. Атмосферу дива створили ангели і хрест. Два дні, зранку до пізньої ночі, незважаючи на справжню зимову хугу, наші льодові майстри вперто вирізали крижані брили, а з них бензопилами створювали цю справжню феєричну казку. З Божою допомогою все реалізувалося так, як ми задумали. Правда, в задумах було ще виготовлення фігур людей, але забракло часу.

Останнім штрихом була підсвітка цієї крижаної композиції. Зелені прожектори надають льодовим фігурам надзвичайної краси у вечірній час.

Дякуємо Богові за нашого пароха о. Олега-Тадея Ногу, який протягом двадцяти років свого служіння у Зборові згуртував парафію та зробив наш храм справжньою окрасою міста, місцем духовної віднови та маленького раю на землі. Особлива подяка орендатору ставу Ігорю Рудому за те, що постійно відгукується на всі потреби, а також приватному підприємцеві Віктору Гуртовенку, який спонсорував бензин для проведення робіт. Не можемо обминути увагою усіх охочих чоловіків, адже кожен із них своєю лептою долучився до цієї благородної справи.

Місце водосвяття ще довго буде збирати і радувати зборівчан та гостей нашого міста.

[/temphc-start]

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE