Духовна місія: наша сила у єдності

У час зростання російської агресії українським військовим, які стоять на передовій, потрібна наша молитва та підтримка. Саме тому сьогодні маємо згуртуватися, бо від нашої єдності залежить мир і спокій в Україні, а також – оптимізм і моральний дух військових. Важливою підтримкою для них є капелани, особливо у Різдвяний період, коли наші захисники хоча б у такий спосіб духовно єднаються зі своїми родинами. Протягом цьогорічних свят священники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ теж здійснювали духовно-гуманітарні місії на Луганщині та Донеччині.

[temphc-start on=”2022-04-01″ at=”17:54″ countdown=”true” color=”orange” message=”Матеріал на даний момент недоступний.”]

Владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський

Служіння капеланів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

В українській армії здійснюють службу воїни-християни і, як кожний християнин, де б не перебував, вони мають духовні потреби. Духовна підтримка особливо потрібна під час війни. Тому з початку війни на Донбасі кілька священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії з благословення архиєпископа і митрополита Василія Семенюка здійснювали поїздки до військових частин чи навіть тривалий час там перебували пліч-о-пліч з воїнами. Капелани відправляють Божественні Літургії у місцях дислокації військових, уділяють Святі Таїнства, провадять духовні розмови. У такий спосіб наші захисники мають можливість приступити до Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії. Окрім того, у найважливіші християнські свята священники намагаються зробити все, щоб і військові, які знаходяться у зоні бойових дій, далеко від рідних, могли також по-християнськи їх відсвяткувати. На Воскресіння Христове капелани у різних військових частинах відправляють великодні богослужіння, освячують паски, приносять вістку про Воскреслого Христа на передову, а на Різдво Христове священники архиєпархії їдуть на Схід до воїнів, аби занести Боже Слово про народження Спасителя.

Іноді у найнесприятливіших умовах капелани допомагають організувати святу вечерю, аби разом з військовими прославити Христа колядками та скуштувати різдвяної куті. На Богоявлення Господнє капелани, окрім сповіді та Пресвятої Євхаристії, здійснюють Йорданське водосвяття, щоби воїни могли напитися освяченої води. Практично кожного разу капеланів супроводжують семінаристи Тернопільської духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

Подарунки для військових

Збірки подарунків для військових на Донбасі організовує архиєпископ і митрополит Василій Семенюк. Саме під його керівництвом відбуваються згадувані збірки по деканатах Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. На місцях за це відповідають декани. Наші вірні жертвують те, що кожен може дати: макарони, крупи, кондитерські вироби, солодощі, фрукти, овочі, м’ясні вироби, консерви, мед, олію, засоби гігієни. Особливо дорогими для військових є вареники, виготовлені руками бабусь, матерів і дівчат. Їх виготовлення організовується при наших парафіях. Також вірні складають пожертви, за які додатково закуповують чи закуповуються м’ясні вироби чи щось інше. Священники привозять ті дари до Тернопільської духовної семінарії, де її вихованці все сортують. Після цього організовуюється транспорт і все перевозиться на Схід. Там наші капелани розвозять подарунки по військових частинах. Часто діти і молодь виготовляють власними руками вітальні листівки з малюнками та щирими побажаннями для захисників України. Воїни дуже вдячні всім, хто таким чином висловлює до них увагу та пошану.

Молитва єднає

Капелани архиєпархії відвідують ті військові частини на Донбасі, де їх запрошують і чекають. Звичайно, серед військових є представники різних конфесій. Наші священники передають подарунки для всіх військових незалежно від конфесії. Бувають такі місця, де немає жодного воїна греко-католика, але військові запрошують саме капелана УГКЦ. Одного разу я запитав, чому ви нас запросили, адже тут нема греко-католиків? У відповідь почув: «Тому що ми довіряємо греко-католицьким священникам, які у найважчі часи військових дій на Донбасі були з нами і нас не покидали, наражаючи своє життя під кулями на смерть». Як радісно, що дарунки для воїнів, які родом, наприклад, з Херсону чи Чернігова, приїхали з Тернополя. Великою духовно підтримкою для військових є також повідомлення, що за них моляться на Тернопільщині.

Різдво 2022 в ООС

Ще у грудні наші капелани здійснили пасторальну поїздку до військових на Схід, вітали їх зі святом св. Миколая. На Різдво Христове та Йорданські свята аж три групи священників архиєпархії побували у різних військових частинах на Донбасі. Капелани служили Божественні Літургії, вітали захисників з народженням Божого Сина, освячували воду, молилися разом та колядували. Хто бажав, міг приступити до сповіді, Святого Причастя чи духовної розмови. Капелани завжди промовляють Слово Боже до зібраних військових, в якому духовно їх підтримують. Протягом цих відвідин наші капелани роздали для воїнів кілька тонн дарів, зібраних по всій архиєпархії. Особливо приємно було захисникам, коли капелани їм приготували кутю з тернопільської пшениці, горіхів та меду. Кутя варилася у м. Лисичанську, а звідти її разом із іншими дарами розвозили у місця дислокації наших бійців. У цьому допомагав настоятель греко-католицьких парафій у Лисичанську, в селах Муратове і Капітанове о. Сергій Паламарчук.

Греко-католицькі парафії на Луганщині

Греко-католики Луганщини дуже довго чекали, щоби мати своїх душпастирів та парафії. Однак завжди були різні перешкоди. Існувала тільки одна парафія у м. Кремінна. Кілька років тому було засновано парафії у містах Лисичанськ та Северодонецьк. Вони належать до Донецького екзархату УГКЦ. Згідно з рішенням Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, парафії у Лисичанську допомагає наша архиєпархія. Приблизно п’ять років тому там придбали ділянку землі під будівництво храму. Завдяки пожертвам вірних архиєпархії митрополит Василій допомагає у зведенні храму. Тепер здійснюється будівництво купола і накриття даху. Місцевий душпастир о. Сергій Паламарчук планує якнайшвидше розпочинати богослужіння вже у храмі. Нині греко-католики збираються на богослужіння в одному із приміщень у Лисичанську – колишньому ресторані «Кристал», власники якого радо дозволили там відправляти. Це приміщення також служить як склад для допомоги військовим, яку привозять капелани та волонтери на Луганщину. Отець Сергій опікується ще двома парафіями у селах Муратове і Капітанове, які знаходяться недалеко від лінії розмежування.

Ще від початку війни наші військові капелани у Муратовому збирали людей на молитву. Парафіяни були дуже активними і невдовзі під керівництвом о. Сергія був збудований храм разом із світлицею, де місцеві віряни збираються на зустрічі. Одна з активних парафіянок п. Світлана Сабєльникова є катехитом на цій парафії. Діти вчаться катехизму, провадять цікаві дискусії, озеленюють парафіяльну територію, виготовляють іграшки, малюють, а також організовують патріотичні вечори. Влітку вони проводять «Канікули з Богом», діти активно подорожують. Це дуже важлива діяльність, адже, на жаль, дітям доводиться чути постріли і відгомін бойових дій, які доносяться з лінії фронту.

Особлива подяка

Військові, які захищають рідну землю, передають щиру вдячність архиєпископу і митрополиту Василію Семенюку, духовенству і вірним за повсякчасну підтримку, молитву і щедрі подарунки. Наші воїни дуже цінують таку підтримку. Тож продовжуймо спільну молитву за мир в Україні, за українських військових та їх родини.

[/temphc-start]

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE