Духовний скарб Сировар

Справжнім скарбом для нашого села є храм Різдва Пресвятої Богородиці, якому уже кілька століть. Вік храму понад 300 років (так переказують місцеві жителі). Збірник „Зборівщина» датує його 1770 роком.

Первісно дерев’яна церква стояла в селі Яцківці (за переданнями збудована 1546 року), а 1770 або 1790 роках святиню перевезли у Сировари і зібрали на місці попередньої церкви. Унікальність і цінність споруди у тому, що вона дерев’яна, виготовлена без єдиного цвяха – з дубових брусів, з’єднаними дерев’яними штирями.

У 1960 р. радянська влада закрила святиню і перетворила на музей. Офіційно церкву передали греко­католикам у 1987 році, які в кінці цього ж року відновили Служби Божі.

Кілька разів проводили реконструкцію храму та роботи для його збереження. Цьогоріч завдяки ентузіазму голови церковного комітету Богдана Костюка укріпили фундамент, перекрили дах, провели ремонтні роботи. І наша святиня ще більше ожила, наповнилася новими барвами.

За дбайливість про святиню та наші душі дякуємо отцю Василю, дяку Василю Цвірлові та усім, хто своєю працею і матеріально долучилися до оновлення нашої святині.